IMG
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > LETEM SVĚTEM NOVÝM ŠKOLNÍM ROKEM

LETEM SVĚTEM NOVÝM ŠKOLNÍM ROKEMStřední odborná škola stravování Říčany s.r.o. přivítala 4. září 2023 své žáky i učitele a zahájila tak již 11. rok své existence. Zatímco předchozí školní rok byl vzpomínkový ve znamení oslav 10. výročí založení školy, nastávající měsíce přinesou plno zajímavostí a novinek.

Hned na začátku školního roku nás čekal adaptační kurz prvních ročníků. Třídní učitelé se svými třídami vydali na Novou Živohošť do rozlehlého kempu u Vltavy. V období od listopadu 2023 do ledna 2024 připravujeme několik dnů otevřených dveří, kam jsou srdečně zváni všichni zájemci o studium. Naše škola v následujícím školním roce 2024 – 2025 otevře tyto učební obory: Kuchař-číšník, Cukrář, Řezník-uzenář, Výrobce potravin (pivovarník-sladovník) a nástavbové studium Technologie potravin.

Celé září a říjen se ponese v duchu příprav na historicky první ročník gastronomické soutěže Gastro Říčany 2023. Soutěž se uskuteční pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje, starosty města Říčan a Asociací kuchařů a cukrářů ČR. A kdy se bude konat? V úterý 21. listopadu 2023 v Kulturním centru Labuť v Říčanech za účasti hostů, známých osobností a žáků gastronomických škol Středočeského kraje a Prahy. Utkají se mezi sebou týmy cukrářů, kuchařů i číšníků a nebude chybět ani barmanská soutěž. Celým dnem bude provázet známý moderátor René Kekely. Soutěž bude mít benefiční záměr, protože škola navázala spolupráci s organizací Dortem proti rakovině, z. s. V průběhu celého dne se budou dražit cukrářské výrobky žáků soutěžních škol.

Těšíme se, že společně s žáky a pedagogy ostatních škol i milovníky gastronomie strávíme v Říčanech příjemný den. Aktuální informace o soutěži naleznete na stránkách školy www.sosricany.cz

článek.jpg