IMG
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze na Vinici sv. Kláry

Exkurze na Vinici sv. KláryDatum konání:
17.10.2023

V úterý, 17.10. 2023, jsme se vypravili se studenty 3.A, 3.B a 1.N na exkurzi na Vinici sv. Kláry, která se rozprostírá na jižních svazích Tróji a skýtá malebné výhledy na Trójský zámek, zoo, Vltavu i měkce zelenou plochu pražské Stromovky.

 

Exkurzi jsme zahájili v 10:00 u dolní brány Botanické zahrady, jejíž je vinice součástí. Tam jsme se setkali se sympatickým průvodcem, který nás nejprve seznámil s historií vinařství na našem území, poté také se základy samotného pěstování vinné révy. Následně jsme se obeznámili s různými aromaty a vůněmi, které nám může víno nabídnout. V poslední části exkurze jsme se vypravili do vinného sklepa ve spodní části vinice, kde jsme se měli možnost seznámit s postupy při zpracování vína od odstopkování a lisování, přes kvašení a zrání, až po lahvování.

 

Teď už máme jasno v tom, co je vinifikátor, mlýnkoodstopkovač, třapina. Víme, že rosé není z růžových hroznů a že i z červených hroznů můžeme vyrobit víno bílé, že polosuché víno není polosladké. Zkrátka pořád je, čemu se učit!

Mgr. Radka Dvořáková

IMG_6497.jpeg