IMG
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Studentské prezidentské volby

Studentské prezidentské volbyDatum konání:
19.1.2023

Letos jsme se poprvé zapojili do projektu Studentské volby (Vzdělávací program JSNS Člověk v tísni, o. p. s.) a 13. 12. 2022 si všichni naši studenti mohli nanečisto vyzkoušet volbu hlavy státu. Přestože se jednalo o školní premiéru, tak účast mezi studenty byla překvapivě vysoká. Volby v naší škole dopadly těsně, žádný z kandidátů nezískal nadpoloviční většinu hlasů, ačkoli o tom rozhodly hlasy neplatné. V rámci všech zapojených škol vyhrála Danuše Nerudová se ziskem nadpoloviční většiny a Studentské volby vyhrála v prvním kole. Na naší škole proběhlo dne 19. 1. 2023 druhé kolo studentských prezidentských voleb. Ačkoli studenti zapojených škol by si zvolili jako prezidentku Danuši Nerudovou již v prvním kole, proběhlo na školách i kolo druhé. V něm se utkali dva nejúspěšnější kandidáti z opravdových voleb, tedy Andrej Babiš a Petr Pavel. Výsledky byly jednoznačné. Nekompromisně zvítězil Petr Pavel se ziskem 80 % platných hlasů. Jeho vítězství v tomto duelu u nás na škole bylo do jisté míry očekáváno, protože i v prvním kole měl značný náskok nad svým protikandidátem.

studentské volby.JPG