IMG
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Erasmus+ návštěva z Turecka

Erasmus+ návštěva z TureckaVe dne 22. – 23. května 2023 naší školu navštívila skupina studentek a pedagogů z Turecka. Jednalo se o studentky oboru Technologie potravin. V rámci evropského programu Erasmus+, který podporuje zahraniční mobilitu studentů a pedagogů, měla možnost návštěva nahlédnout do českého vzdělávacího systému a seznámit se s chodem naší školy v běžném denním provozu. Ve výuce předmětu analýza potravin naši žáci připravili senzorická cvičení a práci v laboratoři.

Během setkání tureckých a českých studentů probíhaly po úvodních prezentacích společné aktivity. Vzájemně tak měli možnost se blíže seznámit s kulturou druhé země, ochutnat typické jídlo, vyrobit zmrzlinu a upéct český závin, uvařit si společně tureckou kávu.