IMG
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Adaptační kurz 2023

Adaptační kurz 2023Je to tady! Učitelé nablýskali tabule, školníci přitáhli šrouby rozviklaných lavic, torza rozlámaných židliček už dávno zmizela ve školních skladech, školní kuchyňka se jen blýská, učitelé ICT nahnali myši zpět do počítačové učebny … zkrátka a dobře, odstartoval nový školní rok. A s novým školním rokem se naši nováčci, studenti prvních ročníků, vypravili na třídenní adaptační kurz do Juniorcampu na Nové Živohošti.

Naše Odyssea započala ve středu ráno, kdy jsme se nalodili do dvou autobusů a vyrazili na cestu. Protože vše probíhalo hladce, za hodinku už jsme se mohli poprvé rozhlédnout po našem dočasném bydlišti – rozlehlém kempu u Vltavy se svěže zelenou trávou, šumícími vzrostlými stromy a množstvím různorodých chat, chatek a přívěsů.

Ubytovávání se sice trochu protáhlo, pak už ale vše běželo hladce. Dali jsme si zasloužený oběd a měli jsme spoustu času na to, abychom se vzájemně seznámili. Popovídali jsme si, zahráli si pár seznamovacích her a už byl čas na trochu sportu. Na výběr bylo z mnoha různých disciplín – od fotbálku, badmintonu, volejbalu přes oddechové deskovky a tenis až po minigolf.

Po chvilce odpočinku jsme si dali zaslouženou večeři a hned jsme se zase vrhli do práce. Tentokrát jsme si sestavili třídní desatero zásad, kterými se budeme řídit, aby byl náš společně strávený čas co nejpohodovější. A ještě zbyla trocha času na sbírání dřeva na zítřejší táborák. Úderem desáté začal večerní (ne)klid. A protože bylo jasné, že studenti jsou stále plni energie, připravili pro ně učitelé bleskovou noční bojovku.

Druhý den ráno jsme se sešli u vody a dali si krátkou rozcvičku, snídani a vypravili se na dopolední procházku spojenou s hrami a možností doplnit proviant v místním krámku. Po obědě následoval opět program nabitý vzájemným poznáváním, vědomostními i kreativními aktivitami. Po večeři studenti představili plody své práce – třídní vlajku a desatero – ostatním třídám a za odměnu jsme si mohli opéct špekáčky na táborovém ohni.

 

Poslední den našeho adaptačního kurzu po snídani zbývalo už jen zabalit, rozdat zasloužené diplomy, zvolit si třídní samosprávu a zhodnotit průběh kurzu, na který se bude jistě dlouho vzpomínat. Tak zase za rok!

                                                                                                                                                               Mgr. Radka Dvořáková, třídní učitelka 1.B